K vlakom zadarmo by mali pribudnúť aj autobusy. Vážne zadarmo ? Skutočne sociálny balíček?

Autor: Matej Žiliak | 3.2.2016 o 8:04 | Karma článku: 12,86 | Prečítané:  1857x

Vlaky pre dôchodcov a študentov zadarmo, dnešná realita. To ale nie je všetko. Robert Fico sľubuje, že ak mu voliči dajú svoj hlas a opäť zostaví vládu, v 3. sociálnom balíku pribudnú vraj aj autobusy zadarmo.

Teda aspoň tie, ktoré ľudí privezú k vlakom. Teda nie všetkých, len študentov a dôchodcov.

„Považujem za správne, ak sme poskytli vlaky zadarmo, poskytnúť dojazdy autobusov k vlakom,“ poznamenal šéf Smeru pri slávnostnom sľubovaní. Opatrenie by malo štát vyjsť na 30 miliónov eur.

Nie je to krásne ako sa bude žiť našim dôchodcom, študentom? Študenti sa privezú zadarmo do škôl a dôchodcovia zadarmo do nemocníc.

Dnešná realita? Dôchodca aj študent nasadne do autobusu, ktorý bude časom tiež „zadarmo“ a dovezie sa k vlaku. Cestovanie vlakom, samozrejme, zadarmo. Veď máme sociálne balíčky.

Dôchodca sa dopraví do nemocnice, napríklad tej žilinskej, ktorá musela v nedeľu, 31. januára 2016, zatvoriť oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny z dôvodu hromadných výpovedí zdravotných sestier.

Študent sa dopraví do jednej z množstva škôl, kde sa však neučí. Máme totiž štrajk učiteľov.

Študent sa otočí, nasadne na autobus, ktorý ho dovezie k vlaku. Za autobus ešte zaplatí, ale môže sa tešiť, že v 3. sociálnom balíčku sa už myslelo aj na to, bude zadarmo. Nasadne na vlak, ktorý ma zadarmo a ide domov. Možno spokojný, možno nie, každopádne bez vzdelania, na ktorom tak tejto vláde záleží.

Dôchodca sa môže tešiť, že ani na neho sa v 3. sociálnom balíčku nezabudlo, aj on dostane k vlaku zadarmo aj autobus zadarmo. Horšie je, že v nemocnici, kam každý z nás chodí po pomoc, mu nemá kto pomôcť, pretože už dnes z nich uteká odborný personál a už dnes v nich nemá kto liečiť.

V školách, kde sa má vzdelávať, sa vzdelávať nebude. V nemocniciach, kde sa má liečiť, sa liečiť nebude.

.... nakoniec študent nebude študentom a dôchodca to snáď prežije.

Vlaky aj autobusy zadarmo. Skutočne „zadarmo“ ?

Takto sa robí „sociálna“ politika.

Ak sa vám blog páči, podporte ho na vybrali.sme.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nesledujeme mohutnú wagnerovskú operu, skôr reláciu o varení

Každý bude trochu nespokojný.


Už ste čítali?